רשלנות מקצועית של עורך דין

"שֹׁפְטִים וְשֹׁטְרִים, תִּתֶּן-לְךָ בְּכָל-שְׁעָרֶיךָ, אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לְךָ, לִשְׁבָטֶיךָ; וְשָׁפְטוּ אֶת-הָעָם, מִשְׁפַּט-צֶדֶק."

דברים פרק טז

כל בעל מקצוע יכול לקחת החלטות אשר בסופו של יום יכולות לפגוע בלקוח שלו. ניתן להגיד כי ברוב המקרים, בעל המקצוע לא יפגע בכוונה תחילה בלקוח שלו כי הוא למעשה מהווה עבורו מקור פרנסה, אבל יש להתייחס לכל מקרה לגופו. רשלנות מקצועית של עורך דין למשל, יכולה להוביל לקוחות להגיש נגד עורך הדין כתב תביעה בטענה כי פגע בהם בעת תפקידו לייצג אותם. כאשר אנו מתייחסים לעבודתו של עורך הדין, המייצג לקוחות על בסיס יומי, רשלנות מקצועית היא אכן אירוע שיכול להתרחש בעת הייצוג של הלקוח. 
 
להחליט לתבוע עורך דין היא לא החלטה פשוטה ודילמה לא קלה כאשר התביעה היא נגד איש מקצוע המכיר את רזי עבודת בתי המשפט. לפיכך, ישנם משרדי עורכי דין בישראל המייצגים לקוחות שנפגעו מייצוג לא מקצועי של עורכי דין ומלווים את אותם לקוחות להגשת כתב תביעה כנגד עורך הדין שפגע בהם על-פי טענתם.
 
רשלנות עורך דין בניהול משפט ואחריות מקצועית
 
חשוב לדעת כי לכל איש מקצוע יש אחריות מקצועית הנוגעת לתחום שלו ולכן רבים מאנשי המקצוע נוהגים לבטח את הפעילות העסקית שלהם בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית. כאשר אתם מחליטים לתבוע על רשלנות עורך דין בניהול משפט כאשר ייצג אתכם, יתכן שהוא מבוטח בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית. במקרה זה, התביעה תוגש כנגד חברת הביטוח המבטחת את עורך הדין. 
 
ניהול תביעות נגד עורך דין בגין רשלנות מקצועית
 
בכדי שתוכלו לנהל את התביעה נגד עורך הדין בצורה מקצועית, כדאי שיהיה לכם ליווי משפטי מקצועי מעורכי דין בעלי ניסיון. בין אם זה תביעה נגד חברת הביטוח ובין אם זה תביעה אישית נגד עורך הדין עצמו, ליווי משפטי הוא קריטי להצלחת התביעה שלכם. 
 
האם טעות בשיקול דעת של עורך דין היא עילה לתביעה? 
 
לעורכי דין יש מרחב שיקול דעת כאשר הם מייצגים לקוח, לכן כאשר התביעה היא בנוגע לשיקול דעת של עורך דין (ולא טעות טכנית כמו איחור בהגשת טפסים) כל מקרה הוא לגופו ולא ניתן לצפות מראש מה תיהיה החלטת בית המשפט. 
 
ייצוג משפטי של גלעד כצמן משרד עורכי דין בנושאי רשלנות מקצועית של עורך דין
 
משרד עורכי הדין גלעד כצמן מציע לכם ייעוץ וייצוג משפטי לתביעת רשלנות מקצועית של עורך דין אשר ייצג אתכם. גלעד כצמן משרד עורכי דין מאפשר לכם לקבל ייצוג משפטי מעורכי דין הטובים ביותר בתחומם אשר ילוו אתכם לכל אורך התביעה והדיונים בבית המשפט בצורה המקצועית ביותר. 
מאמרים נוספים
Call Now Button